7 Aralık 2009 Pazartesi

İşkenceyle infazın sır perdesi kalktı


Kız kaçırma meselesi yüzünden amcası ve kuzeni tarafından işkence edilerek öldürülen İhsan Yoğurtuçu’nun yanlışlığa kurban gittiği anlaşıldı.
Kız kaçırma meselesi yüzünden amcası ve kuzeni tarafından işkence edilerek öldürülen 24 yaşındaki İhsan Yoğurtuçu’nun yanlışlığa kurban gittiği anlaşıldı. Yakalanan zanlılar, “Hedefimiz kardeşi Habib’i öldürmekti” dediler

Adana’nın Ceyhan İlçesi’nde yaklaşık bir ay önce kimliği belirsiz silahlı kişilerce kaçırılan ve üç gün önce Dikilitaş Köyü’ndeki mısır tarlasında işkence edilmiş ve başından tek kurşunla vurulmuş halde cesedi bulunan 24 yaşındaki İhsan Yoğurtçu’nun, kardeşinin kız kaçırma meselesi yüzünden amcası ve 2 kuzeni tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Vahşi cinayeti aydınlatmak için harekete geçen Ceyhan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, öldürülen İhsan Yoğurtçu’nun kardeşi Habip Yoğurtçu’nun 3 ay kadar önce amcasının kızı Zübeyde’yi kaçırdığı bilgisine ulaştı. Soruşturmayı derinleştiren Ceyhan jandarması, Osmaniye’ye gidip cinayet zanlısı olarak amca 55 yaşındaki Muhittin ve oğulları 28 yaşındaki Bekir ve 24 yaşındaki Hüseyin Yoğurtçu’yu gözaltına aldı. Sorgulanan zanlılar, cinayeti işlediklerini ancak hedefledikleri kişinin İhsan değil, kızları Zübeyde’yi rızalarını almadan kaçıran Habip olduğunu itiraf etti. Zanlılar, dün gece çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından ’tasarlayarak adam öldürdükleri’ suçlamasıyla tutuklandı. Oğlunun ölümü üzerine 2 kişiyi tabancayla yaralamak suçundan yattığı Adana Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan izin alıp, evine gelen baba 54 yaşındaki İmam Yoğurtçu, tüm ailesinin ölüm tehlikesi altında olduğunu söyledi. Kendisin cezaevindeyken öldürülen oğlu İhsan Yoğurtçu’nun nakliyecilik yaparak evi geçindirdiğini, kimseye zararı olmadığını anlatan 9 çocuk babası İmam Yoğurtçu, “Oğlum Habip, kardeşimin kızını kaçırdı. Kardeşim bizi ölümle tehdit etti. Aile büyüklerinin arabuluculuk tekliflerini de reddetti. Kardeşim kendi öz yeğenini hunharca öldürdü. Şimdi ben dahil tüm ailem ölüm tehlikesi altındayız” diye yakındı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder