12 Ocak 2010 Salı

4.5 milyonluk ucuz kontör vurgunu


İnternet aracılığıyla ucuz kontör sattıklarını iddia eden 21 kişilik bir çete çökertildi. Çetenin piyasa vurgunu ise 4.5 milyon!


İstanbul'un da aralarında bulunduğu dokuz ilde kurdukları internet siteleri üzerinden kontör dolandırıcılığı yaparak 4 milyon 500 bin lira haksız kazanç elde ettikleri öne sürülen 21 kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Bilişim Suçları ve Sistemleri Şube Müdürlüğü ekipleri, son zamanlarda artan kontör dolandırıcılığı olaylarını incelemeye aldı.

"Ucuz kontör satıyoruz" diye ilan veren 18 ayrı internet sitesini izlemeye alan polis, bu sitelerden bazılarının vatandaşların kredi kartı ile aldıkları kontörleri yollamadıklarını tespit etti.

Bunun üzerine İstanbul ve Şanlıurfa'nın da aralarında bulunduğu dokuz ilde tespit edilen adreslere düzenlenen operasyonda, elebaşı oldukları belirtilen H.H.B ve H.İ.B'nin de aralarında bulunduğu 21 kişi yakalandı.

Suç örgütü üyelerinin, kredi kartı havaleleri aldıktan sonra sipariş edilen kontörleri yollamadıkları, ayrıca kredi kartı bilgilerini aldıkları vatandaşların hesaplarını da boşalttıkları anlaşıldı.

Suç örgütü üyelerinin, bu iki yöntemle toplam 4 milyon 500 bin lira haksız kazanç elde ettikleri belirlendi. İstanbul'a getirilen şüphelilerin, polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder