11 Şubat 2010 Perşembe

PKK ABD'yi açıkça tehdit etti


Amerikalı komutan Odierno Türkiye'ye geldi, terör örgütü huylandı. Karayılan imzalı bildiride ABD'yi açıkça uyardı.
Terör örgütü PKK yöneticisi Murat Karayılan ABD'nin Türkiye'ye vereceği suikast silahları ile kendilerine saldırılması halinde, direkt ABD'nin sorumlu olacağını söyledi.

Karayılan, örgüt sorumlularına gönderdiği yazıda, ABD ile Türkiye'nin terörle mücadeledeki işbirliğinin artmasına ilişkin görüşlerini sıralayarak, ABD'ye yönelik tehditlerde bulundu.

ÜST KADROLARA TALİMAT

Geçen hafta Türkiye ve ABD'nin Irak'ın kuzeyindeki PKK varlığının bir an önce sonlandırılması yolunda etkili ve somut adımların atılması amacıyla ortak bir eylem planı üzerinde anlaşmaya varıldığı yönünde basında yer alan haberlerin ardından, terörist Murat Karayılan imzasıyla örgütün kırsaldaki ve Avrupa'daki sorumlularına bir "talimat" gönderildiği ortaya çıktı.

KAPSAMLI ASKERİ OPERASLON İDDİASI

Terör örgütü PKK ile mücadelede Türkiye ile işbirliği içinde bulunan ülkeleri hedef gösteren Murat Karayılan, "yakın bir gelecekte kapsamlı askeri operasyonlarla PKK'nın tasfiye edilmesinin planlandığını" kaydetti.

"PKK'nın ağır bir cendereye alınarak teslim olmaya zorlanacağını" savunan Karayılan, Türkiye'nin başta ABD olmak üzere değişik ülkelerle işbirliğinin "başka bir amacının olamayacağını" savundu.

ZİYARETLERİN PERDE ARKASI

Önce Irak'taki ABD kuvvetlerinin komutanı Ray Odierno, ardından ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in Türkiye'ye yaptığı ziyaretlerin önemli olduğunu belirten Karayılan'ın örgüt sorumlularına yönelik yazısında, bu konuda istihbarat paylaşımı ve diğer konularda basına yansıyan haberlere ilişkin ayrıntılara yer verdi.

KADROLARA SUİKAST YAPILACAK

Yazıda, ABD uçaklarının bölgedeki kesif uçuşları yaptığına değinilerek, "Bu uçaklarla hareketimizin önde gelen kadrolarının suikast ile ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. ABD şimdiye kadar Türkiye'nin terör politikasını hep destekledi. Biz ABD'nin bu suç ortaklığına son vermesini istiyoruz. ABD şimdi bölgede keşif faaliyeti yürütüyor. Silah cephane, teknik, istihbarat konularında Türkiye'ye destek sunuyor. Bütün bunlarla birlikte bir de özel suikast uçaklarını vermesi doğrudan ABD'nin bu savaşa katılmış olması anlamına gelecektir" ifadeleri kullanıldı.

ABD SORUMLU OLACAK

ABD'ye yönelik tehditlerde bulunan Murat Karayılan, yazının son bölümünde, "ABD'nin bu uçakları Türkiye'ye vermesi, bu uçaklarla PKK önder ve kadrolarının vurulması durumunda bundan direkt ABD sorumlu olacaktır. ABD, bu politikasında ısrar eder ve kendi çıkarları uğruna Türkiye'ye her türlü teknik desteği verirse, buna karşı biz de ABD'ye ilişkin şimdiye kadar yürüttüğümüz politikayı yeniden gözden geçiririz" denildi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder