11 Şubat 2010 Perşembe

Minibüsçü anneyi böyle yaktı


16 yaşındaki Ömer minibüsçü terörüne kurban gitti. Oğlunun kanlı gömleğine sarılan annenin feryadı yürekleri dağladı.

Üsküdar'da yolun karşısına geçmeye çalışan lise öğrencisi, minibüsün altında kalarak hayatını kaybetti.

Evlat acısını yaşayan baba, “16 yaşında evladım gitti minibüşçü altına almış durmamış bile" dedi. Anne ise “Durdurun katilleri evladım gitti" diye feryat etti.

MİNİBÜS GÜZERGAH DIŞINA ÇIKTI

Altunizade Kısıklı Caddesi üzerinde Nazım G. idaresindeki Üsküdar-Dudullu hattında çalışan 34 M 2053 plakalı minibüs,trafikteki yoğunluk dolayısıyla güzergahı dışında seyrederek ana caddeye girmeye çalıştığı sırada yolun karşısına geçmeye çalışan Ömer Ersöz'e (16) çarptı.

10 METRE SÜRÜKLENDİ

Minibüsün altında kalarak yaklaşık 10 metre sürüklenen Üsküdar Cumhuriyet Lisesi 10. sınıf öğrencisi Ersöz, olay yerinde öldü.

Kazadan sonra gözaltına alınan minibüs sürücüsü Nazım G. Doğancılar Polis Merkezi'ne götürüldü. Ersöz'ün cesedi ise Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

ANNE KANLI GÖMLEĞİNE SARILDI

Olayı duyarak hastaneye koşan lise öğrencisinin annesi Aylin Ersöz, oğlunun kanlı gömleğine sarılarak sinir krizleri geçirdi.

ALLAH DA ONU YAKSIN

Baba Murat Ersöz ise ''Benim oğlum daha 16 yaşındaydı. Askere gidip terör örgütü ile savaşarak şehit olacaktı. Bu güzergaha tramvay hattı kurulsa idi bunlar yaşanmayacaktı. Minibüs şoförü beni yaktı, Allah da onu yaksın. Sonuna kadar şikayetçi olacağım'' dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder