29 Ocak 2010 Cuma

Uçak arızalanınca yolcular isyan etti


Uçak arıza yapınca, salonda 3 saati aşkın süre beklemek zorunda kalan yolcular isyan etti.
Aralarında tekerlekli sandalyelerde oturan ve yaşlı olan yolcuların da bulunduğu grup, kendilerine herhangi bir bilgi verilmediğini belirterek görevlilerle tartıştı.

Turkuaz Havayolları'ndan kiralanan TC-TCC kuyruk tescilli Airbus 320-232 tipi uçak sabah 09.30’da kalkacağı için saat 08.00’den itibaren dış hatlar terminali 213 numaralı arınmış salona yolcu almaya başladı.

YK – 002 sefer sayısıyla Lefkoşa’ya gidecek olan 67 yolcu aramadan geçtikten sonra salonda beklemeye başladı. Ancak aradan saatler geçmesine rağmen aynı salonun körük bölümünde bekleyen uçak bir türlü yolcu almadı.

Bunun üzerine yolcular salondaki görevlilerden bilgi istediler. Ancak görevliler kendilerine de kaptan tarafından bilgi verilmediği için ne olduğunu bilmediklerini söyleyince kıyamet koptu.

Yolculardan Özlem Bülbül T.C. vatandaşı olduğunu ancak işi icabı Kıbrıs’ta oturduğunu yanında da bir hastası olduğunu belirterek, "Böyle şey görmedim. Üç saati geçti salonda bekliyoruz. Bir bilgi veren yok. Parça değişecek, onu deniyoruz diyorlar. Çaresiz kaldık " dedi.

KTHY Yetkilileri uçağın göstergelerinde arıza olduğunu, çalışmanın devam ettiğini, gerekirse uçağı değiştirip yolcuları başka bir uçakla göndereceklerini söylediler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder