23 Şubat 2010 Salı

Amerika'yı sarsan tecavüz davası


ABD'de bir doktor, yıllarca çocuk hastalarını hem taciz hem de tecavüz etmiş. İşte Amerika'yı utandıran dava;
ABD'de bir çocuk doktoru, 10 yıldan fazla süreyle yüz kadar çocuğa taciz ve tecavüzle suçlanırken, bu davanın, Amerikan adaletinin kayıtlarına geçen en feci dava olabileceği belirtildi.

Amerikan Adalet Bakanlığı tarafından dün duyurulan iddianame, ülkenin doğusundaki Delaware eyaletinde Earl Bradley adındaki çocuk doktorunun, 1998'den beri 102 kız ve erkek çocuğa cinsel tacizde bulunduğunu ortaya koyuyor.

Doktorun toplam olarak 471 suçlamaya yanıt vermesi gerektiği belirtilirken, tecavüz ve cinsel tacizle suçlanan doktorun bu suçları Lewes'teki muayenehanesinde işlediği belirtiliyor.

Hakkında 2009'da başlatılan soruşturma kapsamında, doktorun muayenehanesinde kendisi tarafından kaydedilen videolar bulunduğu da ifade ediliyor.
Bu arada eyaletin Adalet Bakanı Beau Biden (ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın oğlu), soruşturmanın devam ettiğini ve başka vakaların ortaya çıkma ihtimali de bulunduğunu söyledi. Bu olayı, daha önce eşine rastlanmamış türden bir olay olarak niteleyen Biden, "ABD tarihinde bu kadar çok kurbanın karıştığı bir başka olay daha bilmiyorum" dedi.

Olayın ortaya çıkmasıyla küçük bir kent olan Lewes sakinlerinin altüst olduğu belirtilirken, ailelerin 2005'teki şikayetlerine rağmen adli makamların neden bu olayın üstüne gitmediği de tartışılıyor. Biden'ın bu konu için de ayrı bir soruşturma başlattığı da belirtiliyor.

Doktor Earl Bradley ise şu anda tutuklu bulunuyor. Kefalet ücreti 2,5 milyon dolar olarak belirlenirken, duruşma tarihi henüz belli değil.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder