23 Şubat 2010 Salı

Baba'ya aile içi infaz


Marmaris'in Söğüt köyünde, şüpheli bulunan bir ölümün ardından cinayet çıktı.
Pazar günü evinin merdiveninden yuvarlandığı söylenen Bayram Bedir'in ölümü şüpheli bulundu. Yapılan inceleme sonrasında, kızları ve eşi tarafından öldürüldüğü ve daha sonra kaza süsü verildiği ortaya çıktı. Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gözaltına alınan eşi Üçgül Bedir (35) ile kızları S.B. (15) ve D.B. (14) ifadelerinin alınmasının ardından Marmaris Adliyesi'ne sevk edildi.

Olay, Söğüt köyünde meydana geldi. Dört çocuk babası 39 yaşındaki Bayram Bedir'in eşi Üçgül Bedir, önceki gün (Pazar) jandarmayı arayarak eşinin merdivenden düşerek öldüğünü haber verdi. Eve gelen Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı ekibi, Bedir'in vücudunda yaptıkları incelemede kafasında oyuklar olduğunu fark etti. Jandarmanın ve savcının şüphesi üzerine ceset otopsiye gönderildi. İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılan incelemede, Bedir'in başının arka kısmından tüfekle vurulduğu anlaşıldı. Bedir'in ailesinden şüphelenen jandarma, köye gelerek Üçgül Bedir ile kızları S.B. ve D.B.'yi gözaltına aldı.

BİZE KÖTÜ DAVRANIYORDU

Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı'nda ifadeleri alınan zanlılar suçlarını itiraf etti. Kadın ve kızları, kendilerine kötü davrandığı için Bayram Bedir'i öldürdüklerini söylediler. Eşi Üçgül Bedir ifadesinde, "Bize kötü davranıyordu. Öldürmeyi planladık. Kızlara ben öldüremem dedim. Tüfeği doldurdum kızlara verdim. Sabah eşim uyanmadan alt kata indim ve kızlar babalarının olduğu üst kata çıktı. Silah sesi duyulmasın diye bütün kapı ve pencereleri iyice kapattık. Sonra kızlar yanıma geldiler ve öldürdüklerini söylediler" dedi.

Kızların ise, "Bize de anneme de kötü davranıyordu. Öldürmeyi planladık. Uyurken tüfeği kafasına dayayıp ateş ettik. Sonra da kaza süsü vermek için merdivenden yuvarladık" dedikleri öğrenildi.

Anne ve iki kızı jandarmadaki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder