23 Şubat 2010 Salı

Mardin'de dostluk görüntüleri yaşandı


"Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'ne ilham kaynağı olarak gösterilen Mardin'deki dostluk görüntüleri bu defa statta yaşandı.
Mardinspor ile Tarsus İdman Yurdu maçını izlemek üzere 21 Kasım Şehir Stadı'nda Kulüp Başkanı Tekin Alkan'ın davetlisi olarak bir araya gelen Mardin Müftüsü Mehmet Kızılkaya İle Diyarbakır-Mardin Metropoliti Nuri Saliba Özmen, ilk yarıyı mağlup kapatan Mardinspor için devre arasında ellerini birleştirerek dua etti.

Tarsus İdman Yurdu maçının devre arasında şeref tribününün dinlenme odasında çay içen AK Parti Mardin Milletvekili Mehmet Halit Demir, Mardin Müftüsü Mehmet Kızılkaya, Diyarbakır-Mardin Süryani Cemaati Metropoliti Nuri Saliba Özmen devreyi mağlup kapatan takımlarının ikinci yarıda goller atıp, liderlik koltuğuna oturabilmesi için birlikte dua ettiler. Mardinspor Başkanı Tekin Alkan, "Mardin'de medeniyet varken dünyanın hiçbir yerinde medeniyet yoktu. Medeniyetin başkenti olarak nitelendirdiğimiz Mardin, birlikte yaşama kültürünün en güzel sergilendiği kenttir.

Sayın Başbakan'ın Milli Birlik açılımı zaten Mardin'e yüzyıllardır var olan bir olgu. Bakınız Süryani cemaatimizin Metropoliti Nuri Saliba ile il Müftümüz Mehmet Kızılkaya'nın kalbi aynı takım için atıyor. Her iki dini lider de kendi inançlarına göre takımımızın başarısı için ellerini birleştirip dua ediyorlar. İşte bu tablo tarihi bir tablodur. Bu tablo bütün dünyaya örnek olacak ender güzelliktedir" dedi.

Mardinspor'un başarısı için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirten Alkan, "Mardin Şehir Stadı için hazırladığımız yeni bir proje söz konusu. Bu proje ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Ancak bu konuda seçilmişlerimizin de atanmışlarımızın da desteğine ihtiyacımız vardır. Bakınız Milletvekilimiz Sayın Halit Demir Kızıltepe Stat Projesi için 745 milyar (745 bin TL) para gönderdi. Bu hizmetinden dolayı bir spor adamı olarak kendisini kutluyorum. Aynı duyarlılığı Mardin stadı için kendisinden ve diğer milletvekillerimizden de bekliyoruz" diye konuştu.

İki takım arasındaki mücadele Mardinspor'un ikinci yarıda bulduğu golle 1-1 berabere sonuçlanırken Mardinspor ve Tarsus İdman Yurdu 1'er puan aldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder