24 Aralık 2009 Perşembe

Sokakta yatan bir prens!İngiltere Prensi William sıcak Kraliyet yatağını bırakıp, evsiz olmanın nasıl bir şey olduğunu tecrübe etmek için bir gece sokakta yattı. Prens, bir uyku tulumu alıp başkent Londra'daki Blackfriars köprüsünün yakınında bir sokakta çöp kutularının dibinde geceyi geçirdi.

Prens William bu eylemini evsizlere yardım eden bir dernek olan Centrepoint tarafından düzenlenen bir etkinliğe katıldığı için gerçekleştirdi.
Sokakta Prens William'ın hemen yanında uyuyan örgütün başkanı Seyi Obakin, bir sokak süpürücüsünün neredeyse üzerlerinden geçeceği sırada son anda farkettiklerini ve gecenin en tehlikeli anının bu olduğunu anlattı.

Centrepoint internet sitesinde yazan Obakin, "Benim için korkutucu bir tecrübe oldu. Rahat ve sıcak yatağımdan uzakta... O çöplerin dibinde... Gece dışarısı çok soğuk oluyor. Sıcaklık -4 derecelere kadar düşüyor. Aynı şey Prens William için de geçerliydi. Ama o insanları bilinçlendirmek için bunu yapmaya kararlıydı" diye yazdı.

Bu yıl başında Obakin, Prens'e evsizler gibi bir gece dışarıda yatma teklifini sunarak meydan okumuştu. Obakin, Prens William'ın bu teklifi kabul edeceğini düşünmemişti. Ancak İngiltere Prensi sözünü tutarak bu eyleme katıldı.

Eylem sırasında çekilen ve dernek tarafından yayınlanan bir fotoğrafta Prens William, kot pantolon, spor ayakkabı, kapüşonlu bir sweatshirt ve bereyle görülüyor. Etrafta yere serilmiş uyku tulumları da göze çarpıyor.

Sitede, mümkün olduğu kadar güvenlik önleminin alındığı, güvenli olması için yatmak üzere dar bir aralığın ve çöp kutularının arkasının seçildiği belirtildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder